Filtr

DZIEŃ WODY

    Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. My również świętowaliśmy. W tym dniu każdy uczeń przez umieszczenie na ubraniu wyciętej z papieru kropli wody zaakcentował, że woda jest ważna . Ponadto trzynastu uczniów naszej szkoły (klasy IV-VII) uczestniczyło w konkursie wiedzy                         o wodzie „Woda źródłem życia”.
    Podsumowanie konkursu odbyło się na sali gimnastycznej w trakcie apelu. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, oceny z chemii oraz przyrody, natomiast zdobywcy I, II i III miejsca- dodatkowo nagrody książkowe.
Wyniki konkursu:
I miejsce- Tomasz Czekalski
II miejsce- Dawid Kowalczyk
III miejsce- Aleksandra Strączkiewicz
Pozostali uczestnicy konkursu: Maciej Rajfura, Martyna Szafrańska, Oliwia Kocel, Julia Matuszczyk, Marcel Flisowski, Szymon Sobczyk, Kacper Czapliński, Hubert Zaręba, Konrad Mika, Piotr Michno.Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

      Działania profilaktyczne są niezwykle ważne we wczesnym wykrywaniu i skutecznym leczeniu nowotworów. Należy przede wszystkim obserwować własne ciało, a w razie wątpliwości dotyczących zdrowia udać się do lekarza,  wykonywać badania profilaktyczne ale przede wszystkim stosować się  do zasad zdrowego trybu życia: być aktywnym fizycznie, zdrowo się odżywiać i unikać używek.
     Świadomość dotycząca nowotworów jest bardzo ważna w skutecznym przeciwstawianiu się tym chorobom, dlatego coraz więcej organizacji prozdrowotnych podejmuje realizację programów mających na celu uświadamianie społeczeństwa jak zdrowo żyć.
    Nasza szkoła w tym roku podjęła współpracę ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, realizując program Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.                                       

  W ramach tego programu uczniowie klas VI i VII wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez specjalistę ds. promocji zdrowia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, panią Jadwigę Zapałę.

 

Easter Egg Hunt

Wielkanocne poszukiwanie jajek

 

 

Wesołych Swiąt Wielkanocnych

Smacznościami wypełnionymi, Świątecznego koszyka. Smacznego jajka, mokrego dyngusa.
Radości płynącej, ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Pogody ducha oraz niezapomnianych chwil,
spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną. Spokojnych Świąt Wielkanocnych
 
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Górach
 
 
 
 

Sztuka -Ekonomii, Ekonomia- sztuki....miedzynarodowy konkurs języka angielskiego

http://pinczow.com/2017/03/31/sztuka-ekonomii-ekonomia-sztuki-2/

W dniu 28 marca dwóch naszych uczniów klasy VI Maciej Rajfura i Dawid Kowalczyk wzieło udział w miedzynarodowym konkursie języka angielskiego           "The Economy of arts, the art of economics:, w którym wzięli również uczniowie biorący udział w projekcie Erasmus, a także przedstawiciele z czterech krajów: Rumunii, Łotwy, Turcji i Włoch. Chłopcy zmagali się z zagadnieniami ekonomicznymi...w języku angielskim. Było..trudno...ale zabawa i możliwość poznania młodzieży z innych krajów dało im niesamowitą lekcję życia i sposobność sprawdzenia swojego angielskiego. Oprócz konkursu chłopcy obejrzeli występy uczniów Gimnazjum nr 2 w Pińczowie oraz zagranicznych gości. Byli pod olbrzymim wrażeniem. Również miedzynarodowe przedstawienie pt. "The smell of money", w którym występowali zarówno polscy gimnazjaliści jak i zagraniczni goście wprawiło nas wszystkich w zachwyt. W nagrodę dla wszystkich uczestników konkursu i projektu organizatorzy ufundowali wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy, gdzie mieliśmy możliwość odwiedzenia ambasady rumuńskiej i zobaczenia pięknych zabytków naszej stolicy

https://www.facebook.com/100004621771480/videos/801229980041054/

KOBIETOM W DNIU ICH ŚWIĘTA

 

   W dniu 8 marca w SSP w Górach miała miejsce okolicznościowa akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W jej trakcie wystąpili uczniowie klas V i VI. W pierwszej części programu uczniowie w rymowanej a zarazem żartobliwej formie ukazywali typowe kobiece wady i przywary. Znalazły się tu także utwory poetyckie dedykowane obecnym na sali kobietom i dziewczynkom. W następnym punkcie programu troje uczniów odegrało pełną humoru scenkę ukazującą typowe problemy występujące w większości małżeństw, dotyczące wzajemnego podziału zadań i obowiązków, a jednocześnie eksponującą rolę i znaczenie kobiety w rodzinie – zarówno współczesnej, jak i dawnej. Ów dialog między XIX-wiecznymi bohaterami: „chłopem” i „babą” wywołał salwy śmiechu zarówno wśród przedszkolaków, uczniów jak i pracowników szkoły. Publiczność miała ponadto okazję usłyszeć piosenkę „Marcowe święto”. Po zakończeniu uroczystości obecne na sali panie otrzymały kwiaty i życzenia

     Akademie zorganizowali: nauczyciel historii Marcin Salamon oraz nauczyciel wychowania fizycznego Janusz Karcz.

Plebiscyt Echa Dnia