Artykuły

Filtr

DZIEŃ WODY

    Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. My również świętowaliśmy. W tym dniu każdy uczeń przez umieszczenie na ubraniu wyciętej z papieru kropli wody zaakcentował, że woda jest ważna . Ponadto trzynastu uczniów naszej szkoły (klasy IV-VII) uczestniczyło w konkursie wiedzy                         o wodzie „Woda źródłem życia”.
    Podsumowanie konkursu odbyło się na sali gimnastycznej w trakcie apelu. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, oceny z chemii oraz przyrody, natomiast zdobywcy I, II i III miejsca- dodatkowo nagrody książkowe.
Wyniki konkursu:
I miejsce- Tomasz Czekalski
II miejsce- Dawid Kowalczyk
III miejsce- Aleksandra Strączkiewicz
Pozostali uczestnicy konkursu: Maciej Rajfura, Martyna Szafrańska, Oliwia Kocel, Julia Matuszczyk, Marcel Flisowski, Szymon Sobczyk, Kacper Czapliński, Hubert Zaręba, Konrad Mika, Piotr Michno.Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

      Działania profilaktyczne są niezwykle ważne we wczesnym wykrywaniu i skutecznym leczeniu nowotworów. Należy przede wszystkim obserwować własne ciało, a w razie wątpliwości dotyczących zdrowia udać się do lekarza,  wykonywać badania profilaktyczne ale przede wszystkim stosować się  do zasad zdrowego trybu życia: być aktywnym fizycznie, zdrowo się odżywiać i unikać używek.
     Świadomość dotycząca nowotworów jest bardzo ważna w skutecznym przeciwstawianiu się tym chorobom, dlatego coraz więcej organizacji prozdrowotnych podejmuje realizację programów mających na celu uświadamianie społeczeństwa jak zdrowo żyć.
    Nasza szkoła w tym roku podjęła współpracę ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, realizując program Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.                                       

  W ramach tego programu uczniowie klas VI i VII wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez specjalistę ds. promocji zdrowia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, panią Jadwigę Zapałę.