Ślubowanie

Opublikowano: wtorek, 27, październik 2015 ZPO

 "Ja mały uczeń tej szkoły,
przyrzekam wszystkim dorosłym,
szczególnie mamie i tacie,
że będę się pilnie uczył,
wypełniał wszystkie obowiązki i zadania ucznia tak,
aby przynieść zadowolenie sobie i rodzicom.
Obiecuję godnie i kulturalnie się zachowywać
oraz szanować wszystkich dorosłych,
jak przystało na wzorowego ucznia tej szkoły".

W Samorządowej Szkole Podstawowej w Górach w dniu 27 października 2015 odbyło się ślubowanie klasy I.

Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią p. Ewą Góral z niecierpliwością czekali na tę uroczystość. Najpierw jednak zaprezentowali przybyłym gościom część artystyczną. Polonez w wykonaniu uczniów był cudownym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców i zaproszonych gości. Dzieci przedstawiły program artystyczny pt „ Dzisiaj szkoła wita nas, bo nauki nadszedł czas”. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i odgadywały różne zagadki, które przygotowali uczniowie klasy VI. Gdy nadszedł moment ślubowania uczniowie z wielkim przejęciem wypowiadali słowa „Ślubujemy”.

Po ślubowaniu p.dyr Joanna Wites dokonała pasowania na uczniów. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał pamiątkowy ołówek, dyplom i znaczek, a także drobne upominki od uczniów klasy II.

Po zakończeniu uroczystości goście, uczniowie i rodzice pozowali do pamiątkowego zdjęcia, a następnie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez dzieci.

„…..dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci. Jako rodzic dziecka, który składał ślubowanie muszę przyznać, że łzy wzruszenia same napływały do oczu….”-mówi mama Kuby -Małgorzata Cieślik

Odsłony: 1889