Wieczorek poetycki

Opublikowano: niedziela, 20, marzec 2016 ZPO

Wiersze ocalają to, co podeptane…

26 lutego br. w naszej szkole odbył się wieczorek poetycki „Poezja- mową duszy” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa- „Książki naszych marzeń”. Cała uroczystość przygotowana została przez panią Jolantę Wilczurę.

W dniu tym, sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w kawiarenkę, w której zebrali się nie tylko uczniowie klas IV-VI, nauczyciele, absolwenci naszej szkoły, ale również i rodzice naszych uczniów. Nie możemy zapomnieć o głównym motywie przewodnim gali – „Spotkanie słowa i piosenki”.

            Wszyscy goście zostali powitani przez panią dyrektor Joannę Wites, po czym zgaszono światła i w tak przyjemnej atmosferze i świetle świec, mogliśmy wsłuchać się w przepiękne słowa wyrażane zarówno słowem, jak i piosenką.

 

W magiczną atmosferę wieczoru wszystkich zebranych wprowadziła uczennica klasy VI Izabela Zięba i Jakub Miszczyk. Humorem i ciekawymi aranżacjami znanych wierszy widownię zabawiali Marcel i Konrad w Lokomotywie, Magda w „Samochwale”, Oliwia w „Stefku Burczymusze”, „W Kaczce Dziwaczce” Maciek i Szymon. Publiczność podziwiała piosenki śpiewane przez naszych zdolnych uczniów: „Śpieszmy się kochać ludzi” Weronika Golik, „Niepewność” Maciej Rajfura, Klaudia Wyczyńska i Iza Zięba „Ważne są dni”, Aleksandra Strączkiewicz „Szukaj mnie”, Natalia Góras „Jaka róża, taki cierń”, Oliwia Kocel „Nie dokazuj ”Aleksandra Strączkiewicz i Magdalena Kowalska „Zawsze tam, gdzie Ty”, Jakub Młyńczak „Tolerancja”. Uczniowie klasy 4 zaprezentowali utwór Adama Mickiewicza „Powrót Taty”.

Oprócz naszych uczniów aktywny udział miały również mamy. Pani Edyta Strączkiewicz wspólnie z córką Olą zaprezentowały wiersz pt. „Na straganie”., a panie: Edyta Strączkiewicz i Aneta Czaplińska zaprezentowały swoje ulubione utwory poetycke.

Również nasze absolwentki Weronika Sobczyk i Weronika Czekalska wystąpiły ze swoimi wierszami, otrzymując gromkie brawa. Mamom i absolwentkom gratulujemy odwagi i pomysłowości. Mamy również nadzieję, że w przyszłości więcej mam weźmie udział w takich działaniach naszej szkoły.

Na koniec spotkania wszyscy goście mogli skosztować pysznego tortu. Całemu spotkaniu towarzyszyły łzy wzruszenia oraz blask fleszy.

Ten zimowy wieczór był dla nas wręcz magicznym wydarzeniem opromienionym poezją. Goście nagradzali wszystkich artystów gromkimi brawami. Z pewnością trud włożony przez organizatorów tego przedsięwzięcia w jego realizację nie poszedł na marne. Jesteśmy przekonani, że każdy z obecnych zrozumiał przesłanie płynące z wierszy i piosenek, że…”każdy człowiek został stworzony po to, aby być szczęśliwym”

Odsłony: 2011