Dzień Kobiet

Opublikowano: niedziela, 20, marzec 2016 ZPO

     9 marca 2016 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Górach miała miejsce uroczysta akademia z okazji obchodzonego dzień wcześniej Międzynarodowego Dnia Kobiet. Program artystyczny składał się z dwóch części. W trakcie pierwszej z nich niejaki profesor Alfred Gryzipiórek w humorystycznej formie przedstawił definicję pojęcia „kobieta” po czym jego asystentka Józefa Kajet dokonała prezentacji pięciu różnych typów kobiet: sportsmenki, dresiary, kokietki, zdolnej dziewuszki i feministki. Każdy z wymienionych typów kobiet zaprezentował się osobiście publiczności – w charakterystycznych strojach i z odpowiednimi rekwizytami wzbudzając uśmiechy na twarzach uczniów i nauczycieli

     W drugiej części programu prym wiodła męska część braci uczniowskiej. Kilku chłopców odpowiednio ucharakteryzowanych na dorosłych mężczyzn – motocyklistę, myśliwego, budowlańca i pracownika służby więziennej odegrało serię scenek, podczas których mówili o swoich żonach i narzeczonych, wytykając ich kobiece wady i przywary. Scenki wzbogacone zostały odpowiednimi przerywnikami muzycznymi. W ich trakcie publiczność miała okazję usłyszeć znane i powszechnie lubiane utwory m.in. „Być kobietą, być kobietą”, „Bo z dziewczynami”, „tak bardzo się starałem”, „Jestem kobietą” oraz „To nie ja byłam Ewą”.

   

   

 

     Akademię zorganizował nauczyciel historii Marcin Salamon przy współpracy nauczyciela wychowania fizycznego Janusza Karcza.

Odsłony: 3626