Witaj maj, piękny maj...

Opublikowano: niedziela, 14, maj 2017 ZPO

     28 kwietnia w SSP w Górach miała miejsce prezentacja dotycząca kilku ważnych świąt i rocznic: Święta Ludzi Pracy, 13 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maj), Święta Flagi RP (2 maj), Święta Konstytucji 3 Maja i Narodowego Święta Zwycięstwa (8 maj). W jej trakcie młoda publiczność miała okazję poznać kulisy i okoliczności ustanowienia wspomnianych świąt i rocznic oraz sposób ich obchodzenia w poprzednich dziesięcioleciach.

Nie zabrakło utworów muzycznych – zarówno w wykonaniu uczennic klasy V („Polska flaga”) jak i wizualizowanych fragmentami filmów: „Czas honoru” (piosenka „Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona) i „Wyklęty” (piosenka „Już dopala się ogień biwaku” w wykonaniu zespołu Contra Mundum). Wspomniana prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci. Była dla nich cennym źródłem wiedzy i źródłem pozytywnych emocji.

     Prezentację przygotował nauczyciel historii p. Marcin Salamon. Występ wokalny piątoklasistek przygotowała natomiast nauczycielka muzyki p. Ewa Góral.

 

 

Odsłony: 2215