"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

Opublikowano: niedziela, 14, maj 2017 ZPO

Dnia 10 maja odbyła się w naszej szkole prezentacja historyczno- geograficzna Polski. Mottem przewodnim była myśl „Cudze chwalicie, swego nie znacie” Stanisława Jachowicza , ponieważ zachwycamy się pięknem innych miast, państw i krain, a jak się okazuje niewiele wiemy o swoich „małych ojczyznach”, które mają bogatą historię i ciekawe walory przyrodnicze. Celem prezentacji było przybliżenie wiedzy na temat naszego regionu i ojczyzny.

Nasze  spotkanie odbywało w formie  międzyklasowej prezentacji regionów. I tak:

- Grupa 0 - region krakowski
- Klasa II - Śląsk
- Klasa III - Świętokrzyskie
- Klasa IV - Kujawy
- Klasa V - Podhale
- Klasa VI- Mazury

Formy prezentacji:
- Prezentacja stoisk z potrawami z danego rejonu
- Prezentacja wykonanych strojów.
- Wykonanie tańca lub przyśpiewki ludowej. O godzinie 9:00 pięknie udekorowana sala zapełniła się zaproszonymi gości, dziećmi przepięknie poprzebieranych w ludowe stroje i rodzicami. Stoły poszczególnych klas uginały się od regionalnych potraw i smakołyków. Dekoracje stoisk nie pozstawiały wątpliwości, który region sobą reperzentują. Pani dyrektor Joanna Wites powitała przybyłych gości: wojta gminy Michałów p. Mirosława Walaska, panow radnych Stanisława Kocela, Dariusza Żubra i Józefa Pasternaka oraz tłumnie przybyłych rodziców.

Następnie pani dyrektor oddała głos pani Kasi Drogosz, która zaprosiła poszczególne klasy do pierwszej prezentacji swojego regionu. Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klasy V, reprezentujący Podhale. Nie da się słowami opisać występów i śpiewów w wykonaniu dziewczynek z klasy V, to trzeba zobaczyć....

Kasa III region świętokrzyski

Przedszkole- region krakowski

Klasa II- Śląsk

klasa IV- Kujawy

Klasa VI- Mazury

klasa V- Podhale

A oto stoiska poszczególnych klas:

A w przerwie- wspólne tańce i degustacja potraw

Bardzo gorąco dziękujemy za ogrom pracy włożony w przygotowannie wychowawcom i rodzicom. Bez Was takie ogromne przedsiewzięcie nie mogłoby się udać, Z całego serca dziękujemy i prosimy o więcej.

 

 

Odsłony: 1947