„Światowy Dzień Walki z Otyłością”

Opublikowano: niedziela, 05, listopad 2017 ZPO

Jak ważna jest zbilansowana, zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna, przekonali się uczniowie naszej szkoły. Dnia 24 października , w ramach programu Bezpieczna + zorganizowany został „Światowy Dzień Walki z Otyłością”. Tego dnia cała społeczność szkolna dzielnie przestrzegała zasad zdrowego odżywiania,  a z pomocą przybyła do nas dietetyk, pani Anna Kalska.
      Dietetyczka spotkała się z uczniami, aby przybliżyć im jakże ważne informacje dotyczące wpływu odżywiania i ruchu na nasze zdrowie oraz piękny wygląd.
Najpierw odbyły się zajęcia warsztatowe z najmłodszymi, czyli uczniami klas I, III oraz IV. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia polegające do rozpoznawaniu pokarmów oraz klasyfikowaniu ich na produkty  „zdrowe” i „niezdrowe”. Uczniowie dowiedzieli się również,   w jaki sposób odżywiać się, aby dobrze się czuć i zachować zdrową sylwetkę.
Zajęcia z uczniami klas V, VI i VII miały nieco inny charakter. Przedstawiona została prezentacja multimedialna przekazująca wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, zaburzeń odżywiania  oraz wpływu aktywności fizycznej na nasze samopoczucie.
     Spotkanie zakończyło się dla uczniów pyszną przekąską w postaci owoców, a wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

   

Odsłony: 2348