Wizyta w Pogotowiu Ratunkowym i Straży Pożarnej w Pińczowie

Opublikowano: niedziela, 05, listopad 2017 ZPO

W dniu 25 pażdziernika nasi uczniowie mieli możlwość uczestniczenia w zajęciach pierwszej pomocy w Pogotowiu Ratunkowym w Pińczowie. Panowie ratownicy najpierw zapoznali wszystkich z wysposażeniem karetki, wyjaśnili różnicę w oznaczeniu karatek, pokazali nam sprzęt, który znajduje się w każdej karetce. Następnie na fantomie Romku pokazali nam jak udzielać pierwszej pomocy. Każdy z uczniów miał możliwość osobistego sprawdzenia się w sytuacji kryzysowej ...na szczeście, tym razem pod czujnym okiem ratowników. Mielismy możliwość zobaczenia załogi karetki w akcji, gdyż w trakcie naszej wizyty nadeszło pilne wezwanie. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upoinek...plakietkęPogotowia Ratunkowego.

 

  

Po wizycie w Pogtowiu mieliśmy krótką przerwę na coś dobrego...Pizzeria Piwniczka otworzyła dla nas swoje drzwi...serwując przepyszną pizzę...

Pokrzepieni pizzą i napojami pojechaliśmy do Straży Pożarnej, gdzie zostaliśmy ciepło przywitani przez jednego z panów strazaków. Oprowadził nas on po strażnicy, gdzie mieliśmy okazję podpatrzeć jak wygląda praca strażaków. Panowie zapoznali nas ze sprzetem strażackim, pokazali jak szybko muszą reagować na wezwanie, zaprezentowli zjazd na rurze..( zdjęcia brak, bo za szybko zjechali ;) ). Następnie wyszliśmy an zewnątrz, gdzie każdy uczeń mógł sam spróbować ugasić ogień. Obejrzeliśmy równiez samochód strażacki z wysięgnikiem. Na końcu panowie zapoznali nas z obsługa i działaniem czujników czadu.

 

Odsłony: 2539