Dzień bez papierosa

Opublikowano: środa, 13, grudzień 2017 ZPO

Dwa razy w roku, w listopadzie i w maju, obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA.
Z tej okazji uczniowie klas V, VI oraz VII, pod okiem nauczyciela biologii przygotowali inscenizację, której celem było przekazanie społeczności szkolnej informacji na temat szkodliwości palenia papierosów.
      Apel rozpoczął się od występu przedszkolaków, którzy w piosence zachęcili wszystkich obecnych do zdrowego odżywiania się, zwrócili uwagę na to, jak ważne w naszej diecie są warzywa i owoce. Kolejna część apelu skierowana była głównie na problem nałogu, jakim jest palenie. Na początku nawiązano do faktów historycznych dotyczących „pojawienia” się i rozprzestrzenienia tytoniu  w Europie. Następnie uczniowie przedstawili dwie scenki „Wizyta u lekarza” oraz „Dziecko mówi- MAMO, TATO- NIE PALCIE”. Ostrzeżeniem dla wszystkich palących oraz tych, którzy przebywają w towarzystwie palaczy była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy VI-Marcela Flisowskiego oraz Konrada Mikę. W prezentacji tej zawarte były treści wskazujące              na skutki palenia papierosów. Pokazano, że palenie wpływa przede wszystkim na pogorszenie zdrowia, jest główna przyczyną nowotworów, chorób układu pokarmowego i układu krążenia.    Palenie wiąże się również z pogorszeniem wyglądu- tzw. „wygląd palacza” oraz powoduje straty ekonomiczne.
     W apelu zaakcentowano , jak ważna jest troska o zdrowie nasze oraz osób w najbliższym otoczeniu. Zdrowie to przede wszystkim: unikanie nałogów, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Dziewczęta klas V i VI podsumowały te treści śpiewając piosenki o zdrowiu.

    

Odsłony: 2254