Filtr

Zyczenia na Nowy Rok 2018

Świat wesolutkich zmartwień malutkich prezentów masę za wielką kasę sylwestra bombowego a roku nowego jeszcze lepszego!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Yvgt6XOTO64

ŚWIĄTECZNY KONKURS - „KRASNALE ŚWIĄTECZNE 2017”

W grudniu uczniowie naszej szkoły brali udział w Szkonym Konkursie - „Krasnale świąteczne 2017”.Organizatorem konkursu była Pani Grażyna Nowak

Celem konkursu było:

- kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,

- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i aktywności twórczej oraz kreatywności ,

- pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,

- promowanie młodych talentów.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. W klasach I -IV zgłoszonych zostało 7 prac. W klasach V -VII zgłoszonych zostało 4 prace.

Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych:

- I gr. wiekowa: przedszkole

- II gr. wiekowa: klasy I – IV

- III gr. wiekowa: klasy V-VII

KOMISJA KONKURSOWA W SKŁADZIE:

1. Joanna Wites – dyrektor szkoły

2. Jan Karcz – nauczyciel plastyki

3. Grażyna Nowak – organizator konkursu, nauczyciel techniki

przyznała I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie Konkursu, następującym osobom:

W kategorii przedszkole nie przyznano żadnego miejsca, ponieważ nikt nie brał udziału w konkursie.

W kategorii klas I- IV przyznano następujące miejsca:

I – Włodarska Weronika – kl. I

II – Gnidzińska Joanna – kl. III

III – Matuszczyk Maja – kl. I

W kategorii klas V – VII przyznano tylko miejsce I, które zajęła Matuszczyk Juliua – kl. V.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienie i słodkie upominki.

            

Nasza współpraca z KPP w Pińczowie

Dzień bez papierosa

Dwa razy w roku, w listopadzie i w maju, obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA.
Z tej okazji uczniowie klas V, VI oraz VII, pod okiem nauczyciela biologii przygotowali inscenizację, której celem było przekazanie społeczności szkolnej informacji na temat szkodliwości palenia papierosów.
      Apel rozpoczął się od występu przedszkolaków, którzy w piosence zachęcili wszystkich obecnych do zdrowego odżywiania się, zwrócili uwagę na to, jak ważne w naszej diecie są warzywa i owoce. Kolejna część apelu skierowana była głównie na problem nałogu, jakim jest palenie. Na początku nawiązano do faktów historycznych dotyczących „pojawienia” się i rozprzestrzenienia tytoniu  w Europie. Następnie uczniowie przedstawili dwie scenki „Wizyta u lekarza” oraz „Dziecko mówi- MAMO, TATO- NIE PALCIE”. Ostrzeżeniem dla wszystkich palących oraz tych, którzy przebywają w towarzystwie palaczy była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy VI-Marcela Flisowskiego oraz Konrada Mikę. W prezentacji tej zawarte były treści wskazujące              na skutki palenia papierosów. Pokazano, że palenie wpływa przede wszystkim na pogorszenie zdrowia, jest główna przyczyną nowotworów, chorób układu pokarmowego i układu krążenia.    Palenie wiąże się również z pogorszeniem wyglądu- tzw. „wygląd palacza” oraz powoduje straty ekonomiczne.
     W apelu zaakcentowano , jak ważna jest troska o zdrowie nasze oraz osób w najbliższym otoczeniu. Zdrowie to przede wszystkim: unikanie nałogów, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Dziewczęta klas V i VI podsumowały te treści śpiewając piosenki o zdrowiu.

    

Warunki ubezpieczenia

NWW

Życzenia

 

Magia świąt

Świąteczne stroiki

Jak co roku nasi uczniowie przygotowują przed świętami przepiękne stroiki i ozdoby świąteczne. Część pięknych stroików przekazane zostanie później osobom samotnym jako drobny upominek świąteczny.

Nie rób dymu! Śmieci w piecu to faux pas.

Święta tuż, tuż....

Są święta w naszym kalendarzu
Najdroższe, najbliższe,
Bo wywołują falę marzeń
Najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela,
Ogarnia serca, dusze
Radością szczęścia i wesela
I czystych, wielkich wzruszeń.

 Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. 22 grudnia 2015 uczniowie klasy III, IV, V i VI zaprezentowali jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie wcielili się w postacie Maryi, Józefa, pasterzy, królów, nie zabrakło także aniołów i diabłów. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Teksty jasełkowe zawierały tez wątki odwołujące się do aktualnych wydarzeń.

Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor Joanna Wites, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Zajęcia "Im wiecej czytasz, tym więcej rozumiesz"

Dnia 07.12.2015r w Szkole Podstawowej w Górach odbyły się zajęcia zachęcające do czytania książek pt.:”Świat Baśni’.

Andrzejki pod hasłem "Żyj zdrowo."

Andrzeju, Andrzeju,
nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj!

Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. 
Tego wieczora wróżby orzekały o losie, nie o zwykłym losie ale tym związanym z zamążpójściem.

Wróżby andrzejkowe były rozpowszechnione w całej chrześcijańskiej Europie. Święty Andrzej uznany jest za patrona panien chcących szybko zmienić stan cywilny. Miał on pomóc dziewczętom w odkrywaniu przyszłości. Chciały dowiedzieć się, kiedy wyjdą za mąż; poznać imię i charakter przyszłego małżonka.Chłopcy gromadzili się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny ,24 listopada. Jednak katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu.  Obecnie oba obrzędy zostały połączone i są obchodzone jako andrzejki.Jest wtedy okazja, by z przyjaciółmi poznać andrzejkowe wróżby, przesądy i zaklęcia.