Filtr

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

Dnia 10 maja odbyła się w naszej szkole prezentacja historyczno- geograficzna Polski. Mottem przewodnim była myśl „Cudze chwalicie, swego nie znacie” Stanisława Jachowicza , ponieważ zachwycamy się pięknem innych miast, państw i krain, a jak się okazuje niewiele wiemy o swoich „małych ojczyznach”, które mają bogatą historię i ciekawe walory przyrodnicze. Celem prezentacji było przybliżenie wiedzy na temat naszego regionu i ojczyzny.

Witaj maj, piękny maj...

    28 kwietnia w SSP w Górach miała miejsce prezentacja dotycząca kilku ważnych świąt i rocznic: Święta Ludzi Pracy, 13 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maj), Święta Flagi RP (2 maj), Święta Konstytucji 3 Maja i Narodowego Święta Zwycięstwa (8 maj). W jej trakcie młoda publiczność miała okazję poznać kulisy i okoliczności ustanowienia wspomnianych świąt i rocznic oraz sposób ich obchodzenia w poprzednich dziesięcioleciach.

ZAPROSZENIE !!!

Dni Biblioteki

,  

Wizyta koleżanek Z Southampton w Anglii- Agaty i Angeliki

Nasza szkoła otwarta dla wszystkich.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się na żywo z językiem angielskim dzięki spotkaniu z koleżankami z Southampton. Agata i Angelika uczestniczyły  nie tylko w lekcjach języka angielskiego ,ale miały okazję porównać swoje umiejetniości z umiejętnościami naszych uczniów uczestnicząc w innych lekcjach np. w lekcji polskiego

 

N

I Dzień Wiosny

I Dzień wiosny w naszej szkole

 

Wspólne oglądanie filmu "Avengers"

Wiosennnie i zdrowo- robimy kanapki, tosty i pyszne sałatki

   

Easter Egg Hunt- w poszuiwaniu czekoladowych jajek

 

Święta majowe

Obchody świąt majowych w Górach

     6 maja w Samorządowej Szkole Podstawowej w Górach odbył się uroczysty apel upamiętniający kilka ważnych świąt i rocznic: Święto Pracy, Święto Flagi RP, Święto Konstytucji 3 Maja, 12. Rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i 71. Rocznicę zakończenia II wojny światowej. Program uroczystości tym razem wyglądał nietypowo. Nie dominowały w nim jedynie występy uczniów ale część czasu wypełniła projekcja fragmentów filmów animowanych, dokumentalnych i fabularnych połączonych z odpowiednim podkładem muzycznym. Zebrani mieli zatem okazję usłyszeć piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem” wraz z kreskówką przybliżającą polskie tradycje i zabytki, obejrzeć film animowany przygotowany przez IPN dotyczący polskich symboli narodowych. Niemałe zainteresowanie wywołały także materiały archiwalne prezentujące wkład polskich żołnierzy w zwycięstwo nad faszyzmem a zwłaszcza piosenka „Dziewczyna z granatem” zestawiona ze scenami walk z powstania warszawskiego emitowanymi przez serial „Czas honoru. Powstanie”. Wspomniane materiały filmowo-muzyczne przeplatane były relacjami narratorów i utworami poetyckimi. Akademia przebiegała w niezwykle podniosłym nastroju. Udzielił się on wszystkim, nie wyłączając przedszkolaków. Przygotowany repertuar spotkał się z gromka owacja uczniów i nauczycieli.