Artykuły

Filtr

Wizyta w Pogotowiu Ratunkowym i Straży Pożarnej w Pińczowie

W dniu 25 pażdziernika nasi uczniowie mieli możlwość uczestniczenia w zajęciach pierwszej pomocy w Pogotowiu Ratunkowym w Pińczowie. Panowie ratownicy najpierw zapoznali wszystkich z wysposażeniem karetki, wyjaśnili różnicę w oznaczeniu karatek, pokazali nam sprzęt, który znajduje się w każdej karetce. Następnie na fantomie Romku pokazali nam jak udzielać pierwszej pomocy. Każdy z uczniów miał możliwość osobistego sprawdzenia się w sytuacji kryzysowej...na szczeście, tym razem pod czujnym okiem ratowników. Mielismy możliwość zobaczenia załogi karetki w akcji, gdyż w trakcie naszej wizyty nadeszło pilne wezwanie. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upoinek...plakietkęPogotowia Ratunkowego.

 

  

Po wizycie w Pogtowiu mieliśmy krótką przerwę na coś dobrego...Pizzeria Piwniczka otworzyła dla nas swoje drzwi...serwując przepyszną pizzę...

Pokrzepieni pizzą i napojami pojechaliśmy do Straży Pożarnej, gdzie zostaliśmy ciepło przywitani przez jednego z panów strazaków. Oprowadził nas on po strażnicy, gdzie mieliśmy okazję podpatrzeć jak wygląda praca strażaków. Panowie zapoznali nas ze sprzetem strażackim, pokazali jak szybko muszą reagować na wezwanie, zaprezentowli zjazd na rurze..( zdjęcia brak, bo za szybko zjechali ;) ). Następnie wyszliśmy an zewnątrz, gdzie każdy uczeń mógł sam spróbować ugasić ogień. Obejrzeliśmy równiez samochód strażacki z wysięgnikiem. Na końcu panowie zapoznali nas z obsługa i działaniem czujników czadu.

 

„Światowy Dzień Walki z Otyłością”

Jak ważna jest zbilansowana, zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna, przekonali się uczniowie naszej szkoły. Dnia 24 października , w ramach programu Bezpieczna + zorganizowany został „Światowy Dzień Walki z Otyłością”. Tego dnia cała społeczność szkolna dzielnie przestrzegała zasad zdrowego odżywiania,  a z pomocą przybyła do nas dietetyk, pani Anna Kalska.
      Dietetyczka spotkała się z uczniami, aby przybliżyć im jakże ważne informacje dotyczące wpływu odżywiania i ruchu na nasze zdrowie oraz piękny wygląd.
Najpierw odbyły się zajęcia warsztatowe z najmłodszymi, czyli uczniami klas I, III oraz IV. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia polegające do rozpoznawaniu pokarmów oraz klasyfikowaniu ich na produkty  „zdrowe” i „niezdrowe”. Uczniowie dowiedzieli się również,   w jaki sposób odżywiać się, aby dobrze się czuć i zachować zdrową sylwetkę.
Zajęcia z uczniami klas V, VI i VII miały nieco inny charakter. Przedstawiona została prezentacja multimedialna przekazująca wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, zaburzeń odżywiania  oraz wpływu aktywności fizycznej na nasze samopoczucie.
     Spotkanie zakończyło się dla uczniów pyszną przekąską w postaci owoców, a wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

   

Lekcja edukacyjna- artykuł o naszej wizycie w Nadleśnictwie

Dzień Nauczyciela 2017

Dnia 16 października 2017 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała zaproszonych gości i wszstkich pracowników szkoły. Następnie przekazała głos uczniom. Młodzi artysci piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli od naszych uczniów. Były słowa uznania i piękny bukiet kwiatów od uczniów i rodziców dla dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzystkim wszystkich pracowników szkoły emerytowanych nauczycieli oraz rodziców.