Filtr

Wielkanocne życzenia


Wesołego zajączka, co po stole bryka. Smacznościami wypełnionymi,
Świątecznego koszyka.
Smacznego jajka, mokrego dyngusa.
Radości płynącej, ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Pogody ducha oraz niezapomnianych chwil, spędzonych przy wspólnym stole z najbliższą rodziną. Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZPO w Górach

Najbliższe dni wolne

Czwartek (29.03.2018) - Wtorek (03.04.2018) - Wiosenna przerwa świąteczna

Dyżur doradcy zawodowego

Dyżur doradcy zawodowego w Powiatowym Punkcie Edukacyjno-Zawodowym, mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 2 w Pińczowie, będzie 11 kwietnia 2018 roku w godzinach od 13:00 do 17:00 w SP 2 Pińczów. Wszystkich chętnych na konsultację, proszę o wcześniejsze powiadomienie.

Pozdrawiam
Anna Garbacz
koordynator powiatowy
SP2 Pińczów

Powitanie Bajkowej Wiosny

21marca 2017r. wraz z powitaniem wiosny odbyl sie konkurs czytelniczy pod haslem"Witaj bajkowa wiosno".Uczniowie kl.II i III oraz zaproszone przez nich przedszkolaki wykazaly sie duza znajomoscia tytulow ksiazek dla dzieci. Dzieci z kl.II i III wystapily w strojach bohaterow bajek.Wszyscy wspaniale sie bawili. Na koniec w klasach przeprowadzono konkurs plastyczny . Calosc przygotowaly panie uczace w kl.II i III.
 
 
 
 
 
 

Tydzień matematyczny

W dniach od 6 do 10 marca 2017r uczniowie naszej szkoły w ramach
SZKOLNEGO TYGODNIA MATEMATYKI realizowali zadania związane ze światem liczb oraz kształtów.
 Głównym celem działań było pobudzenie umiejętności logicznego myślenia poprzez gry i zadania matematyczne, rozwijanie u uczniów inteligencji wielorakiej ze szczególnym uwzględnieniem talentów matematycznych oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej  matematyką i zachęcenie ich do udziału w różnych formach  twórczej aktywności.                                                          
Nauczyciele, starali się, aby uczeń zrozumiał, jak ważna jest w codziennym życiu umiejętność wykonywania obliczeń matematycznych,  znał podstawowe i pochodne jednostki długości, pola, wagi  i czasu,  potrafił współdziałać w zespole w wykonywaniu zadań.Dzień pierwszy poświęcony był liczbom naturalnym. Uczniowie wszystkich klas uzupełniali sudoku, krzyżówki matematyczne, rozwiązywali rebusy. Ogłoszony został  konkurs „Baśniowa Matematyka”.
 W drugim dniu uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie matematycznym pod patronatem MEN  "Pieniądze to nie wszystko" .
W dniu trzecim uczniowie dokonywali pomiarów wagi, wzrostu, powierzchni.
Kolejne działania związane były z geometrią. Uczniowie układali tangramy, sklejali siatki nietypowych brył.
Podsumowaniem tygodnia była  prezentacja prac uczniów, wyników pomiarów (średnia wzrostu, wagi, objętość klas i korytarzy) oraz różnych  ciekawostek matematycznych. Dzięki wspaniałomyślności Pani Dyrektor, uczniowie wyróżniający się podczas Tygodnia Matematycznego otrzymali słodkie nagrody.
 Mamy nadzieję, że przez naszą akcję więcej osób przekona się do tej pięknej dziedziny nauki i życia. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i liczymy, że za rok równie aktywnie będziemy obchodzić to matematyczne święto.

Dzień Kobiet

     9 marca 2016 r. w Samorządowej Szkole Podstawowej w Górach miała miejsce uroczysta akademia z okazji obchodzonego dzień wcześniej Międzynarodowego Dnia Kobiet. Program artystyczny składał się z dwóch części. W trakcie pierwszej z nich niejaki profesor Alfred Gryzipiórek w humorystycznej formie przedstawił definicję pojęcia „kobieta” po czym jego asystentka Józefa Kajet dokonała prezentacji pięciu różnych typów kobiet: sportsmenki, dresiary, kokietki, zdolnej dziewuszki i feministki. Każdy z wymienionych typów kobiet zaprezentował się osobiście publiczności – w charakterystycznych strojach i z odpowiednimi rekwizytami wzbudzając uśmiechy na twarzach uczniów i nauczycieli

Wieczorek poetycki

Wiersze ocalają to, co podeptane…

26 lutego br. w naszej szkole odbył się wieczorek poetycki „Poezja- mową duszy” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa- „Książki naszych marzeń”. Cała uroczystość przygotowana została przez panią Jolantę Wilczurę.

W dniu tym, sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w kawiarenkę, w której zebrali się nie tylko uczniowie klas IV-VI, nauczyciele, absolwenci naszej szkoły, ale również i rodzice naszych uczniów. Nie możemy zapomnieć o głównym motywie przewodnim gali – „Spotkanie słowa i piosenki”.

            Wszyscy goście zostali powitani przez panią dyrektor Joannę Wites, po czym zgaszono światła i w tak przyjemnej atmosferze i świetle świec, mogliśmy wsłuchać się w przepiękne słowa wyrażane zarówno słowem, jak i piosenką.

Dzień babci i dziadka

W dniu 9 lutego 2016 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z "ostatkami". Na imprezą tą przybyło wiele babć i dziadków. Gościem był również pan wójt M. Walasek, który skierował wiele ciepłych słów w ich kierunku. Wszystkich przybyłych gości przywitała p. dyr J. Wites. Potem program artystyczny przedstawiły dzieci z przedszkola i klas I-III pod czujnym okiem wychowawczyń: p. J. Wites, E. Kierkowskiej, J. Chmielewskiej, E. Góral i M. Leśniewskiej. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem oraz wspolnyi tańcami. Podczas imprezy przygrywał zsepół.

Słownik obrazkowy z języka angielskiego

Flashcard1 2

Przydatne informacje i ćwiczenia na język angielski

Ćwiczenia z języka angielskiego przed sprawdzianem

Sprawdzian Szóstoklasisty

Na stronach poniżej znajdują wszelkie niezbędne informacje dotyczące sprawdzianu szóstoklasisty, który odbędzie się już 5 kwietnia 2016r. CZyli już bardzo, bardzo niedługo.

http://cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-emSprawdzian

http://www.oke.lodz.pl/info.php?i=5

http://www.komisja.pl/pobierz/sprawdzian/2016/20150907_Informacja_SPRAWDZIAN_calosc.pdf