Filtr

Wizyta w Pogotowiu Ratunkowym i Straży Pożarnej w Pińczowie

W dniu 25 pażdziernika nasi uczniowie mieli możlwość uczestniczenia w zajęciach pierwszej pomocy w Pogotowiu Ratunkowym w Pińczowie. Panowie ratownicy najpierw zapoznali wszystkich z wysposażeniem karetki, wyjaśnili różnicę w oznaczeniu karatek, pokazali nam sprzęt, który znajduje się w każdej karetce. Następnie na fantomie Romku pokazali nam jak udzielać pierwszej pomocy. Każdy z uczniów miał możliwość osobistego sprawdzenia się w sytuacji kryzysowej...na szczeście, tym razem pod czujnym okiem ratowników. Mielismy możliwość zobaczenia załogi karetki w akcji, gdyż w trakcie naszej wizyty nadeszło pilne wezwanie. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upoinek...plakietkęPogotowia Ratunkowego.

 

  

Po wizycie w Pogtowiu mieliśmy krótką przerwę na coś dobrego...Pizzeria Piwniczka otworzyła dla nas swoje drzwi...serwując przepyszną pizzę...

Pokrzepieni pizzą i napojami pojechaliśmy do Straży Pożarnej, gdzie zostaliśmy ciepło przywitani przez jednego z panów strazaków. Oprowadził nas on po strażnicy, gdzie mieliśmy okazję podpatrzeć jak wygląda praca strażaków. Panowie zapoznali nas ze sprzetem strażackim, pokazali jak szybko muszą reagować na wezwanie, zaprezentowli zjazd na rurze..( zdjęcia brak, bo za szybko zjechali ;) ). Następnie wyszliśmy an zewnątrz, gdzie każdy uczeń mógł sam spróbować ugasić ogień. Obejrzeliśmy równiez samochód strażacki z wysięgnikiem. Na końcu panowie zapoznali nas z obsługa i działaniem czujników czadu.

 

„Światowy Dzień Walki z Otyłością”

Jak ważna jest zbilansowana, zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna, przekonali się uczniowie naszej szkoły. Dnia 24 października , w ramach programu Bezpieczna + zorganizowany został „Światowy Dzień Walki z Otyłością”. Tego dnia cała społeczność szkolna dzielnie przestrzegała zasad zdrowego odżywiania,  a z pomocą przybyła do nas dietetyk, pani Anna Kalska.
      Dietetyczka spotkała się z uczniami, aby przybliżyć im jakże ważne informacje dotyczące wpływu odżywiania i ruchu na nasze zdrowie oraz piękny wygląd.
Najpierw odbyły się zajęcia warsztatowe z najmłodszymi, czyli uczniami klas I, III oraz IV. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia polegające do rozpoznawaniu pokarmów oraz klasyfikowaniu ich na produkty  „zdrowe” i „niezdrowe”. Uczniowie dowiedzieli się również,   w jaki sposób odżywiać się, aby dobrze się czuć i zachować zdrową sylwetkę.
Zajęcia z uczniami klas V, VI i VII miały nieco inny charakter. Przedstawiona została prezentacja multimedialna przekazująca wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania, zaburzeń odżywiania  oraz wpływu aktywności fizycznej na nasze samopoczucie.
     Spotkanie zakończyło się dla uczniów pyszną przekąską w postaci owoców, a wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

   

Lekcja edukacyjna- artykuł o naszej wizycie w Nadleśnictwie

Dzień Nauczyciela 2017

Dnia 16 października 2017 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała zaproszonych gości i wszstkich pracowników szkoły. Następnie przekazała głos uczniom. Młodzi artysci piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli od naszych uczniów. Były słowa uznania i piękny bukiet kwiatów od uczniów i rodziców dla dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzystkim wszystkich pracowników szkoły emerytowanych nauczycieli oraz rodziców.

 

Andrzejki

W środę 23 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja 
dla całej społeczności uczniowskiej.

W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". To dziewczęta 
z klasy piątej i szóstej zadbały o magiczny nastrój. Rada Samorządu Uczniowskiego na ten moment przeobraziła się we wróżki.

Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. Wszyscy bawili się wesoło. Zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły podczas posiłku przygotowanego przez mamy.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.
 

Zbiórka plastikowych nakrętek

Każda nakrętka ma znaczenie, choć nic nas to nie kosztuje!
Masz babcię, dziadka, ciocię, wujka czy sąsiada? Powiedz im o naszej akcji i zbieraj także nakrętki od nich!
Plastikowe nakrętki po napojach, wodzie mineralnej, kremach, płynach do prania, paście do zębów zostaną zaniesione do skupu, a tam wymienione na pieniążki na leczenie Stasia!

U Stasia wykryto SIATKÓWCZAKA OBUOCZNEGO – nowotwór złośliwy oczu!
Rodzice postanowili walczyć i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na specjalistyczne leczenie w Nowym Jorku, które może kosztować nawet 1 500 000 złotych!
W przypadku nowotworu złośliwego nie ma miejsca na sentymenty!
Dr.Abramson jest twórcą najskuteczniejszej metody leczenia SIATKÓWCZAKA!

11 listopada

Niepodległa, niepokorna

     W czwartek 10 listopada w SSP w Górach miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W jej trakcie wystąpili uczniowie klas V i VI. Rozpoczęła się tradycyjnie – wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie wyświetlona została kilkuminutowa prezentacja multimedialna ukazująca tło historyczne wydarzeń z lat 1772-1918, a więc okoliczności rozbiorów, okres niewoli i powstań narodowowyzwoleńczych oraz przebieg wydarzeń z lat I wojny światowej ze szczególnym uwzględnieniem roli Józefa Piłsudskiego w procesie walki o niepodległość. Następnie uczniowie zaprezentowali szereg utworów poetyckich oraz pieśni legionowych i patriotycznych. Zebrani mieli okazję usłyszeć „Piechotę”, „Pierwszą Brygadę”, „Białą różę”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”i „Rotę”. Akademię zakończyła piosenka „Niepodległa, niepokorna” urozmaicona fragmentami z filmów „Krzyżacy”, „Ogniem i mieczem”, „Szwadron”, „1920. Bitwa warszawska” i in. Powagi i podniosłego nastroju dodała akademii efektowna dekoracja z napisem: „Pieśń, czyn, wspomnienie – to jedno, to Polska”.

     Akademię zorganizowali: nauczycielka języka angielskiego Katarzyna Drogosz i nauczyciel historii Marcin Salamon.

Książka moich marzeń

Dzień Nauczyciela

Dziś Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Święto 14 października obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Dzień Edukacji Narodowej: dziś obchodzimy święto nauczyciela

Dziś Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Święto 14 października obchodzone jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Dzień Edukacji Narodowej: krótka historia

Dzień Edukacji Narodowej został ustanowiony 27 kwietnia 1972 r. Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca, bo tak brzmiała pełna nazwa Komisji Edukacji Narodowej (KEN) została powołana na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przez sejm rozbiorowy 14 października 1773 roku. Pomysłodawcą był ksiądz Hugo Kołłątaj, a tworzyło ją czterech posłów i czterech senatorów z Korony i Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Komisja Edukacji Narodowej była pierwszym ministerstwem oświaty w Polsce i pierwszą taką instytucją w Europie. Do jej zasług należy przygotowanie nowych programów nauczania, stworzenie podstaw szkolnictwa średniego i seminariów nauczycielskich przy uniwersytetach, a także przyczynienie się do powstania podwalin polskiej terminologii naukowej w dziedzinie matematyki, fizyki czy chemii poprzez publikację nowoczesnych podręczników szkolnych.

Podstawą prawną, która stanowi Dzień Edukacji Narodowej jest Ustawa o systemie oświaty, zapisy Karty Nauczyciela ze 26 stycznia 1982 r. oraz rozporządzenia ministra edukacji narodowej i sportu z 31 grudnia 2002 r.

Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich nauczycieli

Dzień Edukacji narodowej to przede wszystkim święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie uczniowie składają im podziękowania i życzenia oraz często obdarowują symbolicznymi prezentami (np. kwiatami lub słodyczami). Często z tej okazji przygotowywane są również specjalne występy artystyczne uczniów.

   

 

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od nauki.

Andrzejki w przedszkolu

W dniu 26 listopada 2015 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte  dla rodziców. Dzięki nim rodzice mogli zapoznać się ze zwyczajami i tradycjami Andrzejkowymi. Wszyscy wspólnie się bawili, czerpiąc z tego wiele radości.

 

Święto Niepodległości

W piątek 13 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Górach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Jej zasadniczą część stanowił quiz, podczas którego trzy uczennice klasy VI, wyłonione na drodze eliminacji, wykazywały się wiedzą na temat okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę i kształtowania się granic odrodzonego państwa polskiego w latach 1918-1922.

Spotkanie z rodzicami uczniów klas I-VI

Spotkanie z rodzicami na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Górach planowane jest na dzień 5 listopada 2015 r.(czwartek) na godzinę 14.00.

Serdecznie zapraszamy.